Archiwum miesiąca Marzec 2009

KRZESEŁKO

Janne Peters. Nie mogłam się oprzeć, przepiękne zdjęcia dziecięcych mebelków, rzeczy.
Styl vintage w modzie, odświeżamy tkaniną, raczej nie farbą, znak czasu ma być widać.
I jeszcze jedno takie rzeczy stawiamy nie tylko w dziecinnym pokoju, wszak nie chodzi przecież tylko o funkcjonalność ale przede wszystkim o ich nieprawdopodobny urok!

Kategoria: pokój dziecka | Tagi: , | Możliwość komentowania KRZESEŁKO została wyłączona

Ściany mają uszy (cz.1)

…a nasze dzieci pomysły, które ułatwią nam zadanie w wyborze dekoracji ścian. Tapety, tradycyjne ramki, naklejki czy też zdjęcia wydrukowane na płótnie, rysunki naszych dzieci wieszane na tablicach czy listwach magnetycznych. Każdy pomysł jest dobry, wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać, co podoba się naszemu dziecku, jaką mamy przestrzeń i jakie możliwości.
TAPETY

Wybór jest duży, ale jeżeli bym się zdecydowała na tradycyjna tapetę to naprawdę poświęciłbym czas żeby znaleźć coś co odbiega od tego co maja do zaoferowania nasze sklepy. Jak pisałam tutaj wzornictwo prezentowane przez naszych rodzimych producentów dziecięcych artykułów to istna parada nieśmiertelnych niebieskich misiów, słoników czasem żółtych żyraf. Wszystko ubogie w kolorze i bez fantazji. A przecież naprawdę można jak nie kupić gotową tapetę, to można spróbować ją wykreować razem ze swoim maluchem, który jestem pewna, chętnie weźmie czynny udział w tworzeniu swojej „ściany”. Do dzieła drodzy rodzice, kilka pomysłów na zachętę. Ja mam to z głowy, pochwalimy się przy jakieś okazji.

Tapeta, która jest gotowa ale pozwala na kreatywność naszego dziecka. Można przykleić jeden pasek, który będzie ramką dla ramek a można jak poniżej wytapetować całą ścianę. To jest mój faworyt, nie dość że w tych ramkach, mogą maluchy umieszczać swoje zdjęcia, rysunki to mogą w nich bezpośrednio malować i kolorować same ramki. Absolutny pobudzać wyobraźni i kreatywności!
Do kupienia w
Graham & Brown, zdjęcia Livingetc.

Dla małych księżniczek, można się pokusić o wersję barokową,
dostępna zarówno jako tapeta w
le souk jak i naklejki.

A to już nasz polski produkt tapeta MAZZY projektu Anny Kotowicz. Podobnie jak powyżej, dzieciaki mogą malować po ścianie i barwić swój świat tak jak chcą.

Delikatne tapety, pastelowe i spokojne dla tych najmniejszych. Nadruk na tyle delikatny, że spokojnie można położyć je na więcej niż jedną ścianę. Bez obawy efekt przytłoczenia i pomniejszenia przestrzeni nam nie grozi. Kolejno Designers Guild i Eijffinger.

Jak dla mnie na jedną ze ścian, szczególnie tapeta samochodowa jest super. Ponownie le souk.

FOTOTAPETY
Kilka przepięknych aranżacji z użyciem fototapet firmy Eijffinger, można kupić w Polsce.

WZORY

Niektóre z wzorów poniżej znalezione na 123rf do kupienia w Polsce inne to przepiękne prace yumiyumi (sowa). Jeżeli nie uda się nam kupić akurat tej tapety, którą sobie wymarzyliśmy, to proponuje skopiować wzór samemu na ścianie, odrysowując poszczególne elementy. Zazwyczaj rysunki na tapetach są bardzo proste, malowane dziecięco ale niesamowicie kolorystyczne. To kolejny pomysł na ścianę rysujemy sami kontury i z dziećmi je wypełniamy farbami. Pomysł świetny, wspólne tworzenie, czas i radocha.

Kategoria: pokój dziecka | Tagi: , , , | Komentarzy: 3

KRÓLESTWO MALUCHA

Pokój dziecka , jeszcze nie dawno traktowany po macoszemu jako taka przechowalnia zabawek , staje się przemyślaną i dokładnie zaplanowaną częścią całego mieszkania. Stajemy się coraz bardziej świadomi otaczającego nasz świata a co za tym idzie świadomie zaczynamy wykorzystywać wszystkie dobra które ten świat idący za postępem przynosi. Urządzamy już nie tylko dla siebie przytulne, pełne uroku gniazdka ale i nie zapominamy o naszych dzieciakach, które łakną również przestrzeni jak my dorośli. Malujemy im więc ściany w jasne pastelowe kolory, by poój nabrał przestrzeni i gromadził światło. Dostrzegamy potrzeby estetyczne i staramy się nadążyć za zainteresowaniami naszych pociech. Wychodzimy naprzeciw pierwszym fascynacjom i powalmy im się rozwijać, malujemy samoloty, zwierzątka, kwiaty czy też cały wszechświat. Dekorujemy dziewczynkom łóżeczka księżniczek a chłopcom robimy statki piratów. A przy okazji, nie oszukujmy się, sprawiamy też sobie przyjemność, być może spełniamy swoje jakieś dawne marzenia z dzieciństwa albo dajemy upust swoich niewykorzystanych umiejętności dekoratorskich czy tez stolarskich, ekscytujemy się myślą „jak nasze maluchy zareagują na wszelkie zmiany” w ich pokojach i oczywiście przeżywamy to tak mocno jak one same.
 

   

Jasno i bardzo naturalnie, widać, że mama to miłośniczka wyrobów ręcznie robionych. Kolorowo, minimalistycznie, mama trzyma rękę na pulsie. Ideal Home   

   

Pokój żyje swoim życiem, nie zależnie od tego że trzyma się konsekwentnie stylowi skandynawskiemu. Tu mieszka dziecko i to widać, wszędzie zabawki i dużo różnych rzeczy, które chcąc nie chcąc wyłażą ze swoich przynależnych pudeł, szafek, pólek! Podoba mi się bardzo bo pokój dziecka to nie pusta przestrzeń efektownie wyglądająca na zdjęciu.
  

   

Przepiękna szafa, już stanowi wspaniały element ozdobny pokoju. Reszta w domyśle. Ideal Home
   

Jeżeli chodzi o propozycję dodatków do pokoików dziewczynek, to jest ona tak bogata, że praktycznie nasza wyobraźnia jest pozbawiona jakichkolwiek zahamowań. ( Pottery barn kids, GAP, Huset, kateha, HofT, Garnet Hill, my Wooden toys, Zara Home i Ikea).
   


Kolejne zdjęcie z Ideal Home. No i właśnie drogie mamy, pewnie podobnie jak ja macie mieszane uczucia oglądając takie stylizacje wnętrz. Z jednej strony jest przepiękna, nieupstrzona ale z drugiej strony pozbawiona śladów dziecka, „martwa”. Nabierzmy dystansu, dobrze wiemy że to tylko jakaś część całości, przygotowana do właśnie tego ujęcia (bo tak ładniej) a więc wszystko co psuło konwencje zostało usunięte. Szkoda bo największą trudność stanowi polaczenie wielości rzeczy naszych maluchów od ubranek począwszy na zabawkach i książeczkach skończywszy, z wizerunkiem całości.

   

DOMOWA GALERIA
No właśnie rysunków nie chowamy po szufladach. Jest mnóstwo pomysłów na zdjęcia, rysunki czy malunki. Tablice i listwy magnetyczne można kupić już wszędzie. Przyda się też kawałek kolorowego sznurka i klipsy biurowe poza tym nie zapominajmy o tradycyjnych ramkach. Zdjęcia z Homes & Gardens, decor8 i Roxxn. 

   

 

   

   

Zwracam uwagę na duży stół i uginające się półki. Wszystko ma swoje miejsce. Tak jak u mnie w domu całe mnóstwo kredek! Jakiś rysownik tu mieszka, może nawet nie jeden. Zdjęcie pochodzi ze szwedzkiego czasopisma Skona hem.
   

   

To chyba typowy widok z pokoiku dziecięcego. Ponownie decor8.   

 
 
I jeszcze raz Skona hem ( publikują cudne zdjęcia). Jak dla mnie absolutna radość z patrzenia na ten obrazek. Większość rzeczy z Ikei! A więc właściwie dla każdego dostępne. Proszę zwrócić uwagę, że choć „masówka” to oryginalne dodatki (retro zabawki) nadają temu wnętrzu niepowtarzalny klimat.


Ikea plus troszkę dodatków retro (Huset) 
Kolejny pokój w moim ulubionym stylu, dużo bieli i dużo koloru. Szwecja. Zdjęcie z Cookie


POKOJE CHŁOPAKÓW

Meble w sumie nie rozgraniczają płci, jedynie ich wypełnienie daje nam obraz kto tu mieszka. Zdjęcia (kolejno) pochodzą z Homes & Gardens. decorvillage i Coastal Living.
 

   

Pokój chłopca, białe łóżko? A dlaczego nie?

   

   

  Korzystając z zasobów kilku sklepów ( Pottery barn kids, GAP, Huset, kateha, HofT, Garnet Hill, my Wooden toys, Zara Home i Ikea), można wyczarować pokoje żeglarzy, miłośników samochodów, baletnic i co tylko przyjdzie nam a przede wszystkim naszym pociechom do głowy. 

Kategoria: pokój dziecka | Tagi: , | Możliwość komentowania KRÓLESTWO MALUCHA została wyłączona

ZACHĘTA DZIECIOM

Nie codziennie nasze dzieciaki nie tylko mają wystawę poświęconą dla siebie ale i nie codziennie mogą na wystawie dotykać wszystkiego! W zachęcie do 26 kwietnia głównymi zwiedzającymi będą dzieci, do tego czasy bowiem trwa wystawa Interaktywny plac zabaw, która bardziej przypomina laboratorium niż muzealną ekspozycję. Można więc eksperymentować i obserwować co się wydarzy, jeśli postąpimy w ten czy inny sposób. Wykorzystano tu najnowocześniejsze technologie: czujniki ruchu, komputery i kamery. Przygotowane instalacje działają na wszystkie zmysły: wzrok, słuch, dotyk i węch, a dzieci dowiadują się mimochodem, czym jest faktura, perspektywa, mieszanie barw.
Niektóre instalacje powstały dzięki różnym technicznym sztuczkom: czujnikom ruchu, komputerom i kamerom, które zostały skrzętnie ukryte.
Jest tu m.in. sala do malowania światłem, gdzie gesty maluchów bawiących się świecącymi zabawkami (latarkami, świetlnymi mieczami, lampkami choinkowymi) rejestrowane są przez system śledzenia ruchu, a następnie za pomocą specjalnego oprogramowania zostają przełożone na obraz i dźwięk. Dzięki temu w kilka osób można stworzyć cały koncert i malarską kompozycję na ścianie. Można też przejść się na czworakach przez labirynt kolorowych sześcianów i na własnej skórze poczuć, jak barwy przenikają się i mieszają. Albo zabawić się w nietypowego didżeja. Dotykając rękami wody, kory, kamieni, trawy, pary wodnej umieszczonych w małych pojemnikach, można kreować obraz wyświetlany na ekranie i ścieżkę dźwiękową złożoną z odgłosów natury. Czy zazielenią się drzewa, czy będzie burza, zależy tylko od dzieci.Interaktywny plac zabaw” stworzyły młode wrocławskie artystki Patrycja Mastej i Dominika Sobolewska oraz Paweł Janicki z Centrum Sztuki WRO. Z powodzeniem prezentowali go już we Wrocławiu i w Toruniu. W Zachęcie został wzbogacony o zupełnie nową pracę „Bopi” – wystukując rytm na rozmaitych przedmiotach, uruchamia się wyświetlany na podłodze surrealistyczny miks obrazów i dźwięków.
Ten projekt to również inne spojrzenie na muzeum, które jak się okazuje nie musi być skostniałą, pełną zakazów instytucją a może być wejściem do świata przygody i poznania przez śmiech radość i okrzyki zdumienia.
Dodatkową atrakcją w ramach wystawy będzie nowa instalacja-niespodzianka stworzona specjalnie dla Gości Zachęty oraz kino, prezentujące ciekawy program filmów animowanych wybranych z Antologii Polskiej Animacji Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego.

Materiały http://www.zacheta.art.pl/

Kategoria: design dla dzieci | Tagi: , , | Możliwość komentowania ZACHĘTA DZIECIOM została wyłączona

SMACZNEGO

 Tak jak i dla nas jedzenie dla dzieci to nie tylko sprawa pełnego brzuszka to również cała gama doznań pobocznych ale bardzo ważnych dla malucha. Jeśli ktoś ma niejadka w domu to okazuje się ze nie raz ostatnim ratunkiem był miś na dnie miseczki, który to był jedynym powodem dla którego jedzonko z niej ,nie, nie napisze że znikało ale powiedzmy stopniowo malało. Poza tym dziecko to największy odkrywca całego świata, we wszystkim znajdzie coś wspaniałego, istotnego i godnego uwagi. Dlatego warto dbać i zwracać nie tylko na to co podajemy do jedzenia ale jak i na czym, nich rosną nam smakosze esteci.

Takie obrazki to prawdziwa sztuka na co dzień, pobudzi apetyt ale i wyobraźnie nie tylko naszego słodkiego malucha ale bezwątpienia i naszą.
www.potterybarnkids.com

Gdy zaczęłam poszukiwać w polskich sklepach zestawów obiadowych dla najmłodszych okazało się że wybór ich jest znikomy. Wszystkie są ograniczone w formie, kolorze i materiale. Polscy producenci zdawać by się mogło nie posiadają dzieci i nie wysilają się nad projektowaniem miseczek, talerzyków i sztucy, hołdując zasadzie że dziecku i tak wszystko jedno. Ich wizja wzornictwa dziecięcego zatrzymała się w latach 80, te rysunki, te oszczędne kolory….. Rozczarowana tym co znalazłam w naszym rodzimym shoping wordzie ruszyłam na łowy w szerszej cyberprzestrzeni. Efekt poniżej. Dla porównania jednak przedstawiam i to co mają nam do zaoferowania polskie sklepy ( zaczynają sprowadzać troszkę ciekawsze propozycje np. Rörstrand Trebimbi) i polscy producenci (wybieram najładniejsze, straszydeł nie zamieszczamy na tej stronie).

Mothercare tu kupić można przede wszystkim zestawy z ulubieńcami naszych dzieciaków: Peppa, Thomas, Kubuś Puchatek


Trebimbi. Można kupić w Polsce, piękna kolorystyka i oryginalna forma.. Jemy, oko cieszy a rączki ćwiczą sprawność. Prawda że można inaczej.

www.gap.com

 

Kategoria: design dla dzieci | Tagi: , | Możliwość komentowania SMACZNEGO została wyłączona