O PODUSZCE

Kiedyś wspominałam o tym, że moja młodsza córka nie akceptowała białych powierzchni. Był to dość trudny moment dla nas ponieważ nasz cały dom jest biały łącznie z podłogami i ścianami. Pola, traktowała te białe pola jak kartki papieru które można zapisać, pomalować i oczywiście po swojemu ozdobić. Prześcieradła były płótnem, na którym powstały przepiękne obrazy, nie wiedziałam czy prać to czy wieszać, ściana była tablicą na której powstawały linie donikąd a białe krzesełka i stoliki miejscem do wyklejankowych kolaży. Pewnego razu Pola wyjątkowo długa nie pozwalała dotknąć nam poduszki, zabrała nawet ją nawet w góry a tam przypadkiem odkryliśmy co było powodem tej szczególnej ochrony. Z drobnych kwiatków (naklejki) zrobiła sobie na niej wzorek, który niesamowicie ją uszczęśliwił.

Przypomniałam sobie ta historię dziś bo zobaczyłam bardzo fajny projekt DIY, właśnie poduszkowy, który może być świetną zabawą dla tych dzieci, mających frajdę z wypełniania wolnych, białych czystych kart i lubiących zabawy plastyczne a także niekonwencjonalne rozwiązania i wolność artystyczną. Dobrej zabawy i wspaniałych poduszek!

Cały projekt opisany kropk po kroku znajdziecie na blogu Say Yes To Hoboken, polecam!

Kategoria wpisu: DIY, pokój dziecka, tagi: , . Dodaj do zakładek stały link.

Odpowiedzi: 2 do wpisu O PODUSZCE

  1. Gosia napisał(a):

    poduszka projektu Twojej córki – piękna
    Gosia ostatnio napisał(a)…Suszone pomidory / Sundried tomatoes

  2. Jo napisał(a):

    Bo dzieci lubią kolor 😉 i własne rękodzieło, u mnie co prawda dość barwnie, ale i tak rzadko dziecięce ilustracje mieszczą się w obrębie kartki, tak ja wyobraźnia wychodzi poza schematy 😉
    Jo ostatnio napisał(a)…Puk, puk, już czas…