DIY. KARTONOWE MIASTO.

Piątek, naprawdę powiem sobie uff bo w końcu i u nas są ferie. Dzieciaki ciężko pracowały (szkoła) , my też nie obijaliśmy się, więc zasłużenie czas odpoczynku z ulgą witamy! Mam nadzieję, ze większość z nas jednak wyjedzie i będzie korzystać z przepięknej zimy, śliczna jest chociaż nie powiem żebym nie tęskniła za wiosną, ale wytrzymam jeszcze trochę w końcu tyle radości daje ten puch najmłodszym. Gdyby jednak się komuś nie udało to mam dziś DIY do zrobienia z kartonu po mleku. Oczywiście do projektu można wykorzystać różne kartony jakie tylko są dostępne. Chodzi o pomysł a tym pomysłem jest KARTONOWE MIASTO, nasze wymarzone z kolorowymi kamienicami. Obklejamy, rysujemy, wycinamy i ustawiamy na jakieś planszy (również kartonowej). Kartki, nożyczki, klej, pudełka, mazaki i pełna głowa pomysłów a zabawa na całe ferie gotowa!

Dwa pierwsze projekty wykorzystują kartony po mleku i pochodzą ze stron: www.afnord.blogspot.se, gdzie jest pokazane w jaki sposób zrobic domek i Pinterest. Ostatnie zdjęcie pokazuje całe miasto zrobione z różnych kartonów, myslę, ze to jest świetny pomysł również do wykorzystania na zajęciach w przedszkolach, projekt znaleziony na stronie: www.imaginativebloom.com, ogromne źródło świetnych pomysłów! Dobrej zabawy!

Kategoria wpisu: DIY. Dodaj do zakładek stały link.

Odpowiedzi: 6 do wpisu DIY. KARTONOWE MIASTO.

 1. Ella88 napisał(a):

  I znów powrót w krainę dzieciństwa! Sama wykonywałam takie kartony, już sam proces tworzenia jest świetną zabawą, co tylko potwierdza, że czasem naprawdę warto zrezygnować z „gotowców” i postawić na rękodzieło :)

 2. magda POPOVICS napisał(a):

  fajne domki :)

 3. Mamiczka napisał(a):

  Świetne :) Też lubimy się bawić w ten sposób.

 4. I´m sorry but I don´t understand a word :) but thanks for writing about my craft made of empty milkboxes.
  Wish you a great weekend from Sweden
  /Helena

 5. ilapop napisał(a):

  świetne!!
  ilapop ostatnio napisał(a)…Głosowanie na BLOG ROKU 2012

 6. Pingback: ZABAWKI - te mądre, uczące i fajne :-) - Strona 31