KARNAWAŁ

Coś co w tej chwili jest na czasie. Bale karnawałowe się dopiero zaczynają ale nam już spedzaja sen z powiek. Dlatego dziś kilka prostych, nie drogich pomysłów na maski, przebrania i gadżety dla naszych pociech na najbliższy czas.

Zwykłe podkoszulki mogą się zamienić w sukienkę dla Indianki, wystarczy pociąć jej dół tak by powstały frędzle, pióropusz jak nie z prawdziwych piór to filcowych albo papierowych. Bardzo mi się podoba ta wspaniała 3! Tez wydaje mi się, że do zrobienia raz dwa, getry i podkoszulki może czarne? Litery wycinamy z kartonu i malujemy na kolor najbardziej lubiany przez nasze dzieci. Kawałek tkaniny znajdzie się wszędzie, ale jak ktoś ma fartuch czarny to może go wykorzystać jako pelerynę do kilku postaci! Zdjęcia: Martha Stewart, Pretty Little Things. 

Łatwiej już chyba nie może być. Wystarczy zrobić skrzydła nietoperza i maskę. Gotowce i ściągi pod linkami! Zdjęcia: Alphamom

Maski przede wszystkim filcowe i papierowe, genialne są te które zrobiono wykorzystując kolorowe plastikowe okulary i pióra. Zdjęcia: Modern Kids Blog, Petit Poulou

Projekt, OGON DINOZAURA pokazywałam w tamtym roku na FB, jest tak świetny, że z przyjemnością wracam i podaję link gdzie krok po kroku jest pokazana droga do uzyskania tego uroczego efektu!

A na koniec, stroje które wymyśliły moje córki same, wykonując wszystko samodzielnie bez żadnej mojej pomocy. Powyciągały z szafy ubrania, kartony pastele, nici i gumki. Wycinały, rysowały i kombinowały. Muszę powiedzieć, że ja sama nigdy bym im nie zrobiła tak fajnych przebrań. Zdjęcia: Aga Kwiatkowska.

POWODZENIA!

Kategoria wpisu: DIY, tagi: , , , . Dodaj do zakładek stały link.

Odpowiedzi: 4 do wpisu KARNAWAŁ

 1. Tata pisze bloga napisał(a):

  Indianka :) Super.
  Tata pisze bloga ostatnio napisał(a)…Mamuś, mamuś, słyszałaś?

 2. ewa napisał(a):

  Najlepsze są okulary i filcowe maski, świetne pomysły! Zapisuję sobie i w przyszłości wykorzystam. Dziękuję bardzo.
  ewa ostatnio napisał(a)…"eF"

 3. BebeandCompany napisał(a):

  Ogon dinozaura boski, nie pozostaje mi zrobić nic innego jak tylko zabrać się do pracy, bo mój jeden synek wymarzył sobie taki strój karnawałowy- dziękuję za inspirację :)

 4. magda POPOVICS napisał(a):

  Indianka jest bardzo inspirująca, zwłaszcza te kolory na jej opasce :)
  magda POPOVICS ostatnio napisał(a)…animals ABC